Hellenic Unity Party
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

+7
dimimits
koukouroukou
Ivan Bronza
ggeorgex
lequid
NickA
Furious George
11 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Furious George Tue Sep 06, 2016 3:18 pm

Ανοίγω αυτό το θέμα μετά απο συζητήσεις που είχα με μέλη μας ώστε να ξεκαθαρίσουμε όσα έχουν γίνει κι ειπωθεί τις τελευταίες μέρες και που πάμε ως κόμμα. Για μένα προσωπικά ο μόνος λόγος να είμαι πρόεδρος του κόμματος είναι όλοι να θέλουμε και να επιδιώκουμε το ίδιο πράγμα. Μια δυνατή κοινότητα, το καλό αυτής της κοινότητας και να παίζουμε για να γουστάρουμε εις βάρος όμως κανενός. Παρακαλώ όλους σας λοιπόν να καταθέσετε τις σκέψεις, τις απόρίες και τους πρβληματισμούς σας ίσως.

Θέματα προς συζήτηση μεταξύ άλλων:
-Ενέργεια αποχώρησης Listarxou και συνεργασίας του με εθνεγερσία
-Αναφορά πως μέλος του κόμματος διατηρεί και δουλεύει "κρατική" εταιρεία
-Πορεία μας από δω και πέρα, στάση μας προς τα υπόλοιπα κόμματα και προς τη συμμαχία




Μετά τιμής,
Φουριόζος
Furious George
Furious George

Posts : 9
Join date : 2016-09-01
Age : 36
Location : Piraeus

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by NickA Tue Sep 06, 2016 4:59 pm

1) Ο λησταρχος απέδειξε ότι ήθελε το μετάλλιο. Έβαλε με το κόμμα δε του έκατσε και είχε έτοιμη την εναλλακτική. Κατά τα άλλα θα έφευγε έτσι και αλλιώς γιατί είχε θέμα με κάποια άτομα... αλλά σου λέει κάτσε να βάλω και για υποψήφιος πριν φύγω.. Εφόσον βγήκε ο entexnos δε γίνεται μέλη του κόμματος να είναι και στους 2 συνδιασμούς αφενός γιατί ο λησταρχος έπαιξε με το κόμμα και αφετέρου γιατί δεν ήταν σωστό προς τον entexnos. 2) Αν κάποιο μέλος διατηρεί κρατική εταιρεία ευθύνεται και ο ίδιος και οι υπόλοιποι που γνωρίζουν αλλά το κράτησαν κρυφό. Επομένως καλο θα είναι να καταγράφεται ότι υπάρχει έτσι ώστε να μεταφέρεται από τον έναν πρόεδρο στον άλλο, έτσι ώστε να μην " χάνονται" εταιρίες και τι οφείλει ο καθένας που την έχει πάνω του για το καιρό που τη διαχειρίζονταν ( π.χ 1 μήνα πρέπει να γυρίσει 5 νοσοκομεία) 3) Δεν είμαι γνώστης του θέματος

NickA

Posts : 4
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by lequid Tue Sep 06, 2016 5:36 pm

genika tha elega oti to otidipote kratiko exei kapoios pano tou tha prepei na katagrafete kai na mporei opoios thelei na to vlepei kai na min menei kati krufo...

lequid

Posts : 2
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by ggeorgex Tue Sep 06, 2016 7:43 pm

Καλησπέρα από εμένα,
1. Αν και ότι και να πούμε μεταξύ μας για τον Λήσταρχο δεν αποτελεί τίποτα παραπάνω από "κουτσομπολιό", καλό θα ήταν να μην λέμε πράγματα αν δεν μας δώσει πρώτα εκείνος μια εξήγηση. Ο Παναγιώτης έχασε τις εσωκομματικές εκλογές, δεν είχε τη στήριξη του κόμματός μας αλλά ένα άλλο κόμμα πίστεψε στο πρόγραμμά του και τον στήριξε...αυτά είναι τα γεγονότα και τα υπόλοιπα υποθέσεις, τέλος.
2. Για την κρατική, όπως έγραψα και στο κόμμα, όσο βιαστικό και αν ήταν να αποφασιστεί (και όπως τόνισα καλά έκανε και στήθηκε για φθηνότερα νοσοκομεία) θα έπρεπε να ενημερωθεί η κοινότητα για μια τόσο μεγάλη επένδυση και απόφαση. Επειδή δεν έγινε αυτό, δόθηκε πάτημα σε πολλούς γνωστούς και αγνώστους να μιλήσουν για "κρυφή κρατική εταιρία".
3. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να αλλάξει κάτι στη στάση του κόμματος ούτε απέναντι στα υπόλοιπα κόμματα αλλά ούτε και απέναντι στη συμμαχία.
ggeorgex
ggeorgex

Posts : 3
Join date : 2016-09-01
Age : 38
Location : Thessaloniki

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Ivan Bronza Tue Sep 06, 2016 8:15 pm

1. Ο ίδιος ο ChrisGeoRM παραδέχεται στο άρθρο του Listarxou ότι η πρόταση για στήριξη έγινε πριν τις εσωκομματικές εκλογές. Οπότε αυτά που γράφει ο NickA ούτε υποθέσεις είναι ούτε κουτσομπολιά. Έχασε τις εσωκομματικές και συνέχισε με την εναλλακτική του.

2. Ναι, δεν υπήρχε γενικευμένη ενημέρωση, αλλά οι βουλευτές είχαν ενημερωθεί. Οπότε οι όποιες αντιδράσεις είναι υπερβολικές.

3. Θεωρώ ότι η μέχρι στιγμής προσέγγιση μας είναι σωστή.

Ivan Bronza

Posts : 6
Join date : 2016-01-25

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by koukouroukou Tue Sep 06, 2016 8:31 pm

1. Όσον αφορά για τον Παναή (Λήσταρχο), είναι άκομψο να τον συζητάμε από την στιγμή που δεν είναι εδώ για να πάρει θέση. Ο Παναής που συνεργάστηκα μαζί του και επιτρέψτε μου να τον γνωρίζω λίγο καλύτερα (όσο γίνεται φυσικά), δεν ανήκει στην κατηγορία των ανθρώπων που θα κατέβαιναν για το μετάλλιο. Είχε ένα καλό πρόγραμμα, εργατικός άνθρωπος είναι και αφού βρέθηκε κάποιος να τον κατεβάσει καλά έκανε και κατέβηκε.

2. Για την κρατική, ήταν λάθος το όλο στήσιμο. Σε τέτοια θέματα, κατ'εμέ, πρέπει να ανοίγεται συζήτηση ,πριν την δημιουργία της κρατικής, στο φόρουμ της eGreece και να έχουν όλοι λόγο και άποψη. Μιλάμε για κρατικά χρυσά που ανήκουν σε όλους. Ελπίζω με την DS που αναφέρει τώρα στο πρόγραμμα του ο entexnos, να ακολουθήσουμε μια σωστή διαδικασία.

3. Όσον αφορά τα κόμματα και τις συνεργασίες ας είμαστε λίγο πιο χαλαροί. Καλώς η κακώς δε μας παίρνει και δεν έχουμε την πολυτέλεια της επιλογής μια και λίγοι είναι και αυτοί που ασχολούνται ενεργά. Για μένα σημασία έχουν τα άτομα και όχι το κόμμα στο οποίο ανήκουν.
Με τη συμμαχία, δεν έχει αλλάξει κάτι στα δεδομένα για να κάνουμε κάποια συζήτηση.
koukouroukou
koukouroukou

Posts : 13
Join date : 2016-01-24

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Furious George Tue Sep 06, 2016 8:42 pm

@Ελενη θεωρεις δηλαδη πως μια κυβερνητικη προταση απο μελος του HUP με το 50% να αποτελειται απο Εθνεγερσια στεκει; Εμενα δεν μου πολυκολλαει, σιγουρα δεν μενω στα κομματα αλλα στους ανθρωπους, οπως και να χει ομως σε κομματα ανηκουμε και πρωτα θα πρεπε να προσεγγιθουν ατομα του κομματος που ανηκε ο Παναγιωτης πριν προβει στην εξιμισιας στελεχωση του σχηματος του. Απο κει κι επειτα διαφωνω και στο οτι καλως εκανε και εφυγε για ενα αλλο κομμα μετα τις εσωκομματικες ωστε να κατεβει για cp. Η κινηση αυτη δεν τιμαει το κομμα οπου ανηκε κι εμενα τον ιδιο που δεν μου μιλησε καν πριν το κανει ενω εγω τον ακουσα, θεσαμε το θεμα στο φορουμ και προβηκαμε σε μια διαδικασια που μαλλον προτετελεσμενη φανηκε απο κεινον (οτι δλδ θα φευγε αν δεν τον κατεβαζαμε εμεις).

Επιπλεον αν μη τι αλλο εφερα στο προσκηνιο τα της συμμαχιας γιατι ο Παναης ειχε δηλωμενο ως MoD εναν παικτη που εκανε δημοσια shouts οτι η MDP ειναι στο τελος της.
Μηπως λοιπον ολο αυτο αποσκοπουσε και καπου περαιτερω; πχ στην εξοδο μας απο τη συμμαχια; (πιθανολογω δεν γνωριζω)
Furious George
Furious George

Posts : 9
Join date : 2016-09-01
Age : 36
Location : Piraeus

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by ggeorgex Tue Sep 06, 2016 8:48 pm

Ε καλά τώρα, δε θα ξεχάσουμε και τα Ελληνικά μας, ότι και να συζητήσουμε για τον Λήσταρχο εφόσον δεν είναι εδώ να τα ακούσει και να απαντήσει, κουτσομπολιό είναι...
Δεν έχω καμία διάθεση να τον υπερασπιστώ αλλά ο καθένας επιλέγει το δρόμο του, μπορούμε να κάνουμε κάτι πέρα από αυτό;
Όσο για την ενημέρωση ή όχι των βουλευτών, αυτό δεν λέει κάτι, αν και θα έπρεπε και εκείνοι να παρακινήσουν τον πρόεδρο να ενημερώσει την κοινότητα.
ggeorgex
ggeorgex

Posts : 3
Join date : 2016-09-01
Age : 38
Location : Thessaloniki

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by koukouroukou Tue Sep 06, 2016 8:54 pm

Furious George wrote:@Ελενη θεωρεις δηλαδη πως μια κυβερνητικη προταση απο μελος του HUP με το 50% να αποτελειται απο Εθνεγερσια στεκει; Εμενα δεν μου πολυκολλαει, σιγουρα δεν μενω στα κομματα αλλα στους ανθρωπους, οπως και να χει ομως σε κομματα ανηκουμε και πρωτα θα πρεπε να προσεγγιθουν ατομα του κομματος που ανηκε ο Παναγιωτης πριν προβει στην εξιμισιας στελεχωση του σχηματος του. Απο κει κι επειτα διαφωνω και στο οτι καλως εκανε και εφυγε για ενα αλλο κομμα μετα τις εσωκομματικες ωστε να κατεβει για cp. Η κινηση αυτη δεν τιμαει το κομμα οπου ανηκε κι εμενα τον ιδιο που δεν μου μιλησε καν πριν το κανει ενω εγω τον ακουσα, θεσαμε το θεμα στο φορουμ και προβηκαμε σε μια διαδικασια που μαλλον προτετελεσμενη φανηκε απο κεινον (οτι δλδ θα φευγε αν δεν τον κατεβαζαμε εμεις).

Εγώ προσωπικά σαν Ελένη, ξέρεις πόσες φορές ρώτησα άτομα ενεργά για το αν θέλουν να ασχοληθούν ή όχι;; Και μου είπαν πως δεν μπορούν γιατί μπορεί να μην είχαν τον χρόνο ή την όρεξη να μπλέξουν. Μια χούφτα κόσμος είμαστε, νομίζετε ότι έχουμε την πολυτέλεια να πάμε σύμφωνα με τα κόμματα;; Και ότι κάποιος είναι σε ένα κόμμα, δεν λέει κάτι για το ποιον του.. Θυμήσου τι ήμουν και που ήμουν!
Όσον αφορά τον Παναή, από το να καθόμαστε και να κάνουμε υποθέσεις γιατί δεν τον πιάνει ένας να τον ρωτήσει;; Εσύ ή οποιοσδήποτε;; Προφανώς είχε τους λόγους του, ρωτήστε να τους μάθουμε.

Επιπλεον αν μη τι αλλο εφερα στο προσκηνιο τα της συμμαχιας γιατι ο Παναης ειχε δηλωμενο ως MoD εναν παικτη που εκανε δημοσια shouts οτι η MDP ειναι στο τελος της.
Μηπως λοιπον ολο αυτο αποσκοπουσε και καπου περαιτερω; πχ στην εξοδο μας απο τη συμμαχια; (πιθανολογω δεν γνωριζω)

Ρε είμαστε καλά; Ποιος μίλησε για έξοδο από τη συμμαχία; Έκανε ο Άγγελος ένα σάουτ, και; Πέρα από το αν το έκανε σοβαρά ή όχι, που προφανώς δεν τον ρωτήσατε, πως θα βγαίναμε από τη συμμαχία; Υπάρχει περίπτωση κάποιος να σε βγάλει από τη συμμαχία επειδή έτσι του κάπνισε χωρίς να ρωτήσει κανένα;
koukouroukou
koukouroukou

Posts : 13
Join date : 2016-01-24

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Ivan Bronza Tue Sep 06, 2016 9:11 pm

ggeorgex wrote:Ε καλά τώρα, δε θα ξεχάσουμε και τα Ελληνικά μας, ότι και να συζητήσουμε για τον Λήσταρχο εφόσον δεν είναι εδώ να τα ακούσει και να απαντήσει, κουτσομπολιό είναι...
Δεν έχω καμία διάθεση να τον υπερασπιστώ αλλά ο καθένας επιλέγει το δρόμο του, μπορούμε να κάνουμε κάτι πέρα από αυτό;
Όσο για την ενημέρωση ή όχι των βουλευτών, αυτό δεν λέει κάτι, αν και θα έπρεπε και εκείνοι να παρακινήσουν τον πρόεδρο να ενημερώσει την κοινότητα.

Σύμφωνα με το λεξικό μου, κουτσομπολιό είναι η διάδοση ανυπόστατων φημών. Το συγκεκριμένο ούτε φήμη είναι, ούτε ανυπόστατη.
Όταν κάποιος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί ένα κόμμα, αν και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, δεν παύει να είναι μεμπτό.

Ivan Bronza

Posts : 6
Join date : 2016-01-25

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by ggeorgex Tue Sep 06, 2016 9:18 pm

Ivan Bronza wrote:
Σύμφωνα με το λεξικό μου, κουτσομπολιό είναι η διάδοση ανυπόστατων φημών. Το συγκεκριμένο ούτε φήμη είναι, ούτε ανυπόστατη.
Όταν κάποιος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί ένα κόμμα, αν και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, δεν παύει να είναι μεμπτό.
Ωραία, επειδή λοιπόν κατά τη γνώμη μου τίποτα δεν είναι αποδεδειγμένο και αυτά αποτελούν όπως βλέπω προσωπικές εκτιμήσεις του καθενός, επέτρεψέ μου να τα θεωρώ κουτσομπολιά.
ggeorgex
ggeorgex

Posts : 3
Join date : 2016-09-01
Age : 38
Location : Thessaloniki

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Ivan Bronza Tue Sep 06, 2016 9:30 pm

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Chris_Geo_RM

Ξαναλέω ότι μέλος της Εθνεγερσίας και μάλιστα ο υπεύθυνος επικοινωνίας παραδέχεται ότι η πρόταση για στήριξη έγινε πριν την διαδικασία των εσωκομματικών εκλογών στο HUP. Άρα δεν αποτελεί προσωπική εκτίμηση.

Εγώ το λήγω εδώ. Δεν θα απαντήσω ξανά. Άλλωστε δεν είμαι και μέλος πια.

Ivan Bronza

Posts : 6
Join date : 2016-01-25

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by dimimits Tue Sep 06, 2016 9:42 pm

Μην ακουω βλακειες παιδια...ο λισταρχος ειχε την υποστηριξη της εθνεργεσιας απο πισω του απο την αρχη...ηθελε απλα να εξασφαλισει την εκλογη του...τις ψηφους τις εθνεργεσιας θα τις επαιρνε ουτος η αλλως...στο σχημα του ηταν πολλα μελη της εθνεργεσιας...απλα επειδη καταλαβε οτι το HUP ειναι αυτο που μεχρι στιγμης οριζει τις εκλογες προσπαθησε να βγει μεσω του HUP...απαραδεκτο κατα την γνωμη μου...μπορει να μην τον γνωριζω προσωπικα και μπορει να μην δει ποτε το κειμενο που γραφω...μιλαω με γεγονοτα οχι με υποθεσεις...δεν αλλαξε πλευρα σε 1 μηνα σε 1 μερα αλλαξε..οπως και να εχει κατα την γνωμη μου καλυτερα που βγηκε ο entexnos διοτι οταν εισαι cp μιας χωρας οτι και να κανεις φαινετε και στους εξω και μπορει να ειχαμε εκτεθει πολυ

dimimits

Posts : 4
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by koukouroukou Tue Sep 06, 2016 9:59 pm

Εγώ ειλικρινά με αυτά που διαβάζω θέλω να φάω τις κοτσίδες μου, καταλαβαίνουμε τι λέμε;;
Συγγνώμη κιόλας Δημήτρη αλλά τι είναι τούτο "απλα επειδη καταλαβε οτι το HUP ειναι αυτο που μεχρι στιγμης οριζει τις εκλογες προσπαθησε να βγει μεσω του HUP";;

Ρε σεις ο Παναγιώτης ήταν μέλος στο κόμμα; Ήταν.. Έγινε CP μετά από impeachment; Έγινε;
Ένας άνθρωπος λοιπόν που αναλαμβάνει μια κυβέρνηση από το πουθενά και νιώθει και βλέπει πως έχει πράγματα να κάνει, δεν μπορεί να ζητήσει επανεκλογή;

Και ο xarisk που έγινε mod στον Γιάννη στην Εθνεγερσία ήταν, άλλο που βγήκε εχθές!

Και για να τελειώνουμε με αυτό, όσο θα μιλάτε για έναν άνθρωπο, που δεν τον γνωρίζετε, κάνετε απλά σενάρια και δεν μπορεί και να σας απαντήσει, τόσο θα σας απαντάω εγώ! Και όχι δεν τον γνωρίζω προσωπικά, δεν είμαστε ρλ φίλοι, αλλά αυτό που γίνεται εδώ μέσα είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!
koukouroukou
koukouroukou

Posts : 13
Join date : 2016-01-24

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Ivan Bronza Tue Sep 06, 2016 10:07 pm

koukouroukou wrote:

Ρε σεις ο Παναγιώτης ήταν μέλος στο κόμμα; Ήταν.. Έγινε CP μετά από impeachment; Έγινε;
Ένας άνθρωπος λοιπόν που αναλαμβάνει μια κυβέρνηση από το πουθενά και νιώθει και βλέπει πως έχει πράγματα να κάνει, δεν μπορεί να ζητήσει επανεκλογή;


Μπορεί να ζητήσει επανεκλογή, όπως και έκανε. Αλλά αφού δεν εξασφαλίσει την υποστήριξη του κόμματος, δεν το θεωρώ σωστό να μεταπηδήσει στην αμέσως επόμενη επιλογή του, επιλογή την οποία ήξερε ότι έχει εκ των προτέρων. Τα διπλά ταμπλό ποτέ δε μου άρεσαν.

Ivan Bronza

Posts : 6
Join date : 2016-01-25

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by koukouroukou Tue Sep 06, 2016 10:10 pm

Ναι Γιάννη μου, άλλο δε σου αρέσει κάτι και δε συμφωνείς που δεκτό και λογικό είναι και άλλο να καθόμαστε και να κάνουμε σενάρια, γιατί συγγνώμη κιόλας αλλά πολλές κατηγορίες διάβασα εδώ μέσα και μου γύρισε το μυαλό! Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα!
koukouroukou
koukouroukou

Posts : 13
Join date : 2016-01-24

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by dimimits Tue Sep 06, 2016 10:15 pm

Εαν ηθελε επανεκλογη για οποιονδηποτε λογο καλα εκανε και εβαλε....αλλα απο την στιγμη που ειναι σε ενα κομμα το οποιο βγαζει ψηφοφορια για να βγαλλει ΕΝΑΝ υποψηφιο και επειδη δεν βγηκε αυτος αποφασιζει να ξαναβαλλει με αλλο κομμα δειχνει ανευθυνοτητα και οτι δεν τον ενδιαφερει η γνωμη μας....εαν ειχε τις μπαλες ας ελεγε οτι : παιδια κοιταξτε εχω την υποστηριξη της εθνεργεσιας οι οποιοι πιστευουν οτι το προγραμμα μου ειναι αυτο που θα φερει την χωρα πιο μπροστα απλα θα ηθελα να σας το δειξω και εσας και οποιος πιστευει οτι ειναι το καλυτερο για την ελλαδα ας με ψηφισει...δεν θα ειχα κανενα θεμα τοτε...αλλα ολο αυτο που εγινε το θεωρω απαραδεκτο...γνωμη μου παντα και κρινοντας απο το τι εγινε...το τι ειχε στο μυαλο του η τι ηθελε να κανει μπορει να διαφερει πολυ απο την πραγματικοτητα αλλα εγω οφειλω να κρινω με αυτα που ειδα...επισης δεν μας ενημερωσε ουδεποτε για τον λογο που φευγει απο το κομμα απλα αποφασισε να παει σε ενα αλλο μπας και βγει cp ...εαν σεβοταν λιγο το κομμα θα μας εξηγουσε τους λογους αλλα δεν το εκανε για αυτο και κατεληξα στα συμπερασματα που εγραψα στο προηγουμενο κειμενο....

dimimits

Posts : 4
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by koukouroukou Tue Sep 06, 2016 10:23 pm

Αδέρφια συνεχίστε να κοιτάτε το δέντρο και όταν είναι να ασχοληθούμε με το δάσος, σφυρίξτε μου..
koukouroukou
koukouroukou

Posts : 13
Join date : 2016-01-24

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by dimimits Tue Sep 06, 2016 10:27 pm

Για πες μας πιο θεωρεις εσυ δασος...ουτος η αλλως για να λυσουμε προβληματα φτιαχτηκε αυτο το ποστ

dimimits

Posts : 4
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Antartissa Tue Sep 06, 2016 10:52 pm

Απ' ότι βλέπω στήθηκε το λαϊκό δικαστήριο. Έχουν ειπωθεί βαριά λόγια από κάποιους @@δάτους άντρες (ας μου συγχωρεθεί η φράση αυτή). Εγώ θα ρωτήσω με τι "κάκαλα" "κρύβεστε" σε forum για να σχολιάσετε την κίνηση του ταδε... του δείνα... Κατίνες καταντήσατε θαρρώ!
Ο Πάνος όσους έπρεπε να ενημερώσει για την κίνηση του να πάει σε άλλο κόμμα τους ενημέρωσε. Αν εσάς σας απασχολεί θα σας πω ενα πράγμα.. get a life! Όρεξη για δουλεία και χαβαλέ είχε, γιαυτό άλλωστε ζήτησε επανεκλογή και γιαυτό είμαστε στο παιχνίδι.
Ποιοί είστε εσείς που ζητάτε ενημέρωση, όταν εσεις οι ίδιοι δεν είχατε ενημέρωση για την "κρατική" εταιρεία;!;! Α!ξέχασα γνώριζαν οι βουλευτές...!
Ποντιακό ανέκδοτο μου θυμίζει η φάση... :/

Antartissa

Posts : 3
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Ivan Bronza Tue Sep 06, 2016 10:58 pm

Antartissa wrote:Απ' ότι βλέπω στήθηκε το λαϊκό δικαστήριο. Έχουν ειπωθεί βαριά λόγια από κάποιους @@δάτους άντρες (ας μου συγχωρεθεί η φράση αυτή). Εγώ θα ρωτήσω με τι "κάκαλα" "κρύβεστε" σε forum για να σχολιάσετε την κίνηση του ταδε... του δείνα... Κατίνες καταντήσατε θαρρώ!


Ποιος σου είπε ότι κρυβόμαστε; Το ξέρουμε ότι ο Listarxos έχει πρόσβαση και μπορεί να τα δει. Άλλωστε είναι σε δύο κόμματα.
Antartissa wrote:
Ο Πάνος όσους έπρεπε να ενημερώσει για την κίνηση του να πάει σε άλλο κόμμα τους ενημέρωσε. Αν εσάς σας απασχολεί θα σας πω ενα πράγμα.. get a life! Όρεξη για δουλεία και χαβαλέ είχε, γιαυτό άλλωστε ζήτησε επανεκλογή και γιαυτό είμαστε στο παιχνίδι.


Πότε ενημέρωσε και ποιους;

Ivan Bronza

Posts : 6
Join date : 2016-01-25

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Antartissa Tue Sep 06, 2016 11:09 pm

Και κάπου εδώ σταματάει η λογική και ονομάζουμε το Forum ως κόμμα...
Γιατί δεν του αφερέθηκε η πρόσβαση στο Forum?????
Εγώ θα μιλήσω για τον εαυτό μου και θα σου πω πως ενημερώθηκα για την κίνηση του να μεταβεί στην Εθνεγερσία.
Ερώτηση: Η κρεμάλα στήθηκε?

Antartissa

Posts : 3
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Ivan Bronza Tue Sep 06, 2016 11:14 pm

Το forum στο οποίο γράφουμε αυτή τη στιγμή είναι του κόμματος, δεν είναι της χώρας. Οπότε δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.

Ωραία, εσύ ενημερώθηκες. Δεν μας λες πότε. Και οι υπόλοιποι το μάθαμε αφότου έγιναν οι εσωκομματικές, ενώ όπως έχει γραφθεί η πρόταση του έγινε πριν από αυτές.

Δεν κρεμάμε κανέναν.

Ivan Bronza

Posts : 6
Join date : 2016-01-25

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by lef07 Tue Sep 06, 2016 11:22 pm

Eπειδή δεν έχω σκοπό να αναλωθώ σε ανούσιες αντιπαραθέσεις όπως στο άλλο,λίγα λόγια απο μένα:

Oτιδήποτε έχει να κάνει με κρατικές εταιρείες-επιδοτήσεις-κακοδιαχείριση κρατικού χρήματος και οτιδήποτε "κρατικό",πρέπει να είναι ξεκάθαρο και προσβάσιμο στον οποιονδήποτε παίκτη.

Απο εκεί και πέρα η ενέργεια του Νταβέλη είναι κατακριτέα απο μένα,όταν αλλάζεις κόμμα μόνο και μόνο για να μπορέσεις να κατέβεις στις εκλογές δείχνει οτι παίζεις καθαρά για την πάρτη σου και για το μετάλλιο.
lef07
lef07

Posts : 3
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by dimimits Tue Sep 06, 2016 11:41 pm

Ανταρτισσα κανεις δεν κρεμαει κανεναν...εαν και ειμαι σιγουρος οτι εσυ θα ηθελες να κρεμαμε τον λισταρχο για να βρεις πατηματα να μας κατηγορησεις (δυστυχως για εσενα δεν θα στα δωσουμε)...το ολο θεμα εγινε...απο εμενα δεν θα ξανακουσετε σε φορουμ την γνωμη μου πανω σε αυτο απλα πριν τελειωσω θα ηθελα να επισημανω τα εξης : απο την στιγμη που δεν μπορουμε να αλλαξουμε το παρελθον θα πρεπει να δουμε τι μπορουμε να κανουμε απο εδω και περα...θα πρεπει να εφαρμοσουμε ενα σχεδιο και να εχουμε ενα πλανο για να μην ξανασυμβει αυτο στο μελλον...θα μπορουσε ο καθε υποψηφιος να εχει μελη απο το κομμα και μονο εαν ειναι πραγματικη αναγκη επειδη δεν μπορει να βρει τα καταλληλα ατομα να απευθυνετε σε ατομα απο αλλα κομματα...αλλα να μας ενημερωσει συντομα για αυτους που διαλεξε...δεν γινετε να ψηφισω εγω τον λισταρχο (παραδειγματος χαρην) και να μην γνωριζω ατομα που βρισκονται στο σχημα του επειδη ειναι απο αλλο κομμα....επισης σε περιπτωση που στο μελλον γινει το ιδιο δηλαδη να θελουν να κατεβουν 2-3 ατομα για CP να ακολουθηθει η ιδια διαδικασια με την διαφορα ομως οτι αυτοι που δεν καταφεραν να εκλεγουν να πρεπει να υποστηριξουν τον νικητη (εαν δεν θελουν που ειναι κατανοητο να μην του βαζουν εμποδια ομως)...μονο ετσι μπορουμε να πορευτουμε σαν κομμα και να δειξουμε οτι λειτουργουμε ολοι μαζι...επισης πρεπει να μην εμπλεκομαστε με ατομα που μεταφερουν rl πεποιθησεις στο παιχνιδι...μονο κακο κανουν...ας καταλαβουμε οτι ειναι παιχνιδι στην τελικη και οτι δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα...τελος τα κομματα υπαρχουν για να μεταφερουν διαφορετικες αντιληψεις εαν ολοι μας υποστηριζαμε το ιδιο πραγμα θα ηταν τουλαχιστον ανυσηχιτικο και δεν θα πηγαιναμε σιγουρα μπροστα

dimimits

Posts : 4
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum