Hellenic Unity Party
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

+7
dimimits
koukouroukou
Ivan Bronza
ggeorgex
lequid
NickA
Furious George
11 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας - Page 2 Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Antartissa Tue Sep 06, 2016 11:56 pm

Και ξαφνικα εγενετο φως! Βγαζετε ακρη για τα εσωκομματικα, οσο μπορειτε να βγαλετε!
Mην τον κατηγορειτε τον Πανο εκανε και κατι καλο... τουλαχιστον θα ακολουθειτε ενα πρωτοκολλο σχετικα με το ποιος θα κατεβει CP.
Επισης, αυτο που ξερεις dimimits τι πατημα θελω για να σας κατηγορησω, ειναι περα απο της δυναμεις μου!

Antartissa

Posts : 3
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας - Page 2 Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by lequid Wed Sep 07, 2016 12:15 am

to oti se auto pou kolisame einai sto giati efuge o allos apo to komma gia na katevei me allo epeidi exase edw kai oxi gia mia kratiki etairia pou itan sta xeria kapoiou idioti xwris na to kserei kaneis ektos apo ligous me ksepernaei

tha pw kai egw mia teleutaia kouventa giati den mou aresei auto ginete.

min ftasoume kai edw na milame gia klikes pou kanoun oti goustaroun xwris na enimerwnoun kai na rwtane tin koinotita...
giati sas aresei den sas aresei kati tetoio ginete kai me stenaxwrei giati vlepw atoma edw mesa pou sto allo kati tetoia ta polemousane auta otan ta ekanan alloi...

lequid

Posts : 2
Join date : 2016-09-01

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας - Page 2 Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by SpyrosB Wed Sep 07, 2016 1:57 am

Να πω και εγω τα δικα μου λοιπον.

Καταρχας για τον Νταβελη δεν νθα σχολιασω αν δεν δω και τον ιδιο να λεει την γνωμη του γιατι οπως ειπε και ο γιωργος οτι λεμε ειναι κουτσομπολια και λογια του αερα. πρεπει και οι 2 πλευρες να ακουστουν και τοτε θα πω τι πιστευω

δευτερον για την εταιρεια καποιος εγραψε οτι οι βουελευτες ειχαν ενημερωθει. μπορει να μην ειμαι και το τερας του ενεργου παιχτη αλλα δυστυχως για εσας μονο ενα μηνα δεν ημουν βουλευτης και αυτο ηταν τον τωρινο και για κρατικη εταιρεια δεν εχω παρει καμια ενημερωση. θεωρω λαθος τετοιες κινησεις χωρις καμια ενημερωση και θα πρεπει τουλαχιστον να βγει καποια ανακοινωση απο αυτους που εκαναν αυτη την κινηση και γιατι την εκαναν με τετοια βιασυνη και χωρις ενημερωση

για το τελος δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να συζητησουμε την σταση μας προς αλλα κομματα. δηλαδη τι ημαστε εχθροι η φιλοι και πρεπει να βλεπουμε πως θα συνεχιζουμε την εκαστοτε συμπεριφορα? ευτυχως η δυστυχως ολη για την ιδια κοινοτητα παιζουμε και επειδη το κομμα μας εχει φτιαξει ενα καλο ονομα δεν πιστευω οτι πρεπει να μπουμε σε χαζες αντιπαραθεσεις με αλλα κομματα
SpyrosB
SpyrosB

Posts : 5
Join date : 2016-01-30

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας - Page 2 Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Furious George Wed Sep 07, 2016 12:42 pm

Αναφορικα με τα "κατηγορω" που γραφτηκαν/ακουστηκαν εγω το μονο που εγραψα ηταν πως πιθανολογω καποια πραγματα που μπορει να οδηγησαν εκει και θα ηθελα τον Παναγιωτη να μου μιλησει πριν φυγει και να μου εξηγησει τι συνεβη ή οχι εν τελει, κατι που δεν εκανε. Το οτι σχολιασα για το κομμα που πηγε δεν εχει να κανει με την εθνεγερσια ως εθνεγερσια, το ιδιο θα ελεγα οπου κι αν πηγαινε. Η κινηση δεν μου αρεσε, δεν κρινω ουτε το ποιόν καποιου ουτε το τι μελη εχει καθε κομμα γτ αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο κ μη αντιπροσωπευτικο πολλες φορες.
Κι ακριβως επειδη σε ξερω Λενιω μου, θα πρεπε να ξερεις πως δεν θα εκρινα την προελευση ή τον προορισμο καποιου, το μονο που με στενοχωρησε ηταν η κινηση να φυγει ετσι, αμεσως μετα τις εσωτερικες και κυριως χωρις να μου πει τπτ ετσι για το γαμωτο για να ναι ενταξει κι αυτος με τον εαυτο του κι εγω με τον δικο μου!
Furious George
Furious George

Posts : 9
Join date : 2016-09-01
Age : 36
Location : Piraeus

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας - Page 2 Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by entexnos Wed Sep 07, 2016 1:30 pm

καλησπερα και απο μενα.
θα αναφερθω πρωτα στο θεμα του νοσοκομειου(επειδη γινετε πολυ κουβεντα)και μετα στα θεματα που εθεσε ο προεδρος προς συζητηση.
το νοσοκομειο,αποφασιστηκε να φτιαχτει μετα την αλλαγη που καναν οι αντμιν στο παιχνιδι(την αυτοκαταστροφη του δηλ μετα απο καποιες μερες.η αγορα λοιπον καθε 40 μερες κριθηκε ασυμφορη.μπορουσαμε(και το καναμε)να το εχουμε πιο φτηνα.συν του οτι θα μπορουσαμε να πουλαμε τα επιπλεον νοσοκομεια που θα κατασκευαζοντουσαν.
γιατι αποφασιστηκε γρηγορα?
γιατι μετα την ανακοινωση των αντμιν,ολα τα υπαρχοντα νοσοκομεια,θα αυτοκαταστρεφονταν σε λιγες μερες(περιπου 10 αν θυμαμαι καλα).
αυτο λοιπον,μας εκανε να επισπευσουμε την κατασκευη του για να μην μεινουμε μεγαλο διαστημα χωρις νοσοκομειο(που και παλι μειναμε χωρις,για λιγες μερες).
που ειναι το λαθος κατ εμε?επρεπε ο σακης οταν εφυγε,ειτε να παραδωσει την εταιρεια,ειτε(αν δεν την ηθελε ο επομενος προεδρος)να την σπασει και να βαλει τα χρυσα στο ταμειο.το γιατι δεν εγινε ετσι δεν το γνωριζω.αν θελουν,ασ μας το πουν τα δυο εμπλεκομενα ατομα.
εμενα,αυτο που με παραξενεψε,ειναι γιατι αυτο το θεμα ανακαινηθηκε,την παραμονη των εκλογων,και εξηγουμαι.
οταν ο σακης εφυγε,ανελαβε ο επομενος προεδρος ο οποιος και παρελαβε απο τον σακη.
αν υπηρχε καποια παρατυπια,γιατι δεν αναφερθηκε τοτε?
οποιος εχει την απαντηση,ας την γραψει.
και παμε στα θεματα που εβαλε ο προεδρος του κομματος προς συζητηση.
1-αυτη καθ αυτη σαν ενεργεια,δεν μου αρεσε.για το αν κρυβει κατι απο πισω και να τον χαρακτηρισω,δεν θελω,γιατι δεν τον γνωρισω τον ανθρωπο,οποτε και θα ηταν αδικο να τον χαρακτηρισω για μια μονο πραξη.
2-αναφερθηκα πιο πανω για το θεμα της εταιρειας.το μονο που θελω να προσθεσω,ειναι οτι αυτος που την ειχε,δεν ηταν ενα απλο μελος ενος κομματος,αλλα ο προεδρος της χωρας.κατα την αποψη μου,οσο θα υπαρχουν κρατικες εταιρειες(και μεχρι να αλλαξουν οι κανονες του παιχνιδιου)το μονο ατομο που πρεπει να τις εχει,ειναι ο προεδρος.η,αν δεν θελει η δεν μπορει,καποιο μελος της κυβερνησης του,αλλα παντα με υπολογο τον προεεδρο.
3α-για την πορεια μας,σαν κομμα,ισως πρεπει να ανοιξει ενα νεο τοπικ,γιατι εδω εχουν ανακατευτει πολλα και δεν θα βγαλουμε ακρη.
3β-μπορουμε,και πρεπει,να συνεργαζομαστε με μελη αλλων κομματων,που δεν ειναι ομως ακραιες φωνες.
3γ-για την συμμαχια....
γνωριζετε οτι αυτη η συμμαχια φτιαχτηκε επι κυβερνησης του κομματος μαςκαι σε μια εποχη που η χωρα ηταν ενα βημα πριν το σβησιμο.
με αυτη τη συμμαχια λοιπο,εχουμε φτασει στο σημειο που ειμαστε τωρα(εχουμε ολες τις περιοχες μας και τις αποικιες μας-απ τα καλυτερα μπονους στο παιχνιδι-ασφαλεις).
δεν νομιζω λοιπον,οτι υπαρχει λογος να σκεφτομαστε οτιδηποτε αλλο,εκτος απο την παραμονη μας σ αυτη .αν τα δεδομενα αλλαξουν,τοτε μπορουμε να κουβεντιασουμε για οτιδηποτε αλλο.
αυτα απο μενα
και με την ευκαιρια,να πω οτι,αν καποιο μελος εχει την ορεξη και λιγο χρονο να ασχοληθει με ....κυβερνητικα,ας στειλει μυνημα ειτε σε μενα ειτε σε οποιο αλλο μελος της κυβενρησης.
το ιδιο ισχυει και για οποιο μελος εχει καποια ιδεα η προταση σχετικα με οικονομικα η στρατιωτικες μοναδες η οτιδηποτε αλλο.
ευχαριστω για τον χρονο σας

entexnos

Posts : 15
Join date : 2016-01-24

Back to top Go down

Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας - Page 2 Empty Re: Συζήτηση για τα κομματικά/πολιτικά τεκτενόμενα εν όψη συνέχειας

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum